Emin Mete Erdoğan’ın ismini zamanaltı ve mekanüstü terimlerinden alan “Over the Under” sergisinde çoğunlukla, 2021 yılından bu yana özellikle bu sergi için ürettiği resim, rölyef, heykel ve video üretimleri yer alıyor.

Aynı zamanda sanatçının ”Milattan sonra 4 Milyar” ve “Bitkiler, Hayvanlar ve Binalar” dahil olmak üzere önceki sergilerinden işler de ziyaretçileri ile buluşuyor.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Emin Mete Erdoğan, “Sevgili romalılar, yurttaşlarım; 6. Kişisel sergim 'Over the Under' Bodrum Zai Anna Laudel galeri de açılmıştır. 1 ay boyunca sürecektir. Yolu kesişen herkesi beklerim. Bu zor zamanlar da umarım geçecektir. Freya'nın altın saçları gündüzlerinizi, Umay Ana'nın gümüş saçları gecelerinizi aydınlatsın.” dedi.

Hayata dair imgeler üzerinde teknik resimle klasik resim tekniğini bir araya getiren ilhamını ise mitolojik hikayelerden ve diyalektik düşünceden alan Emin Mete Erdoğan ziyaretçilerini kavramlar üzerine düşünüp derinleşmeye davet ediyor.

Erdoğan’ın zamansız ve mekansız kadrajlar oluşturduğu çarpıcı ve çok katmanlı eserlerini kapsayan Sergi, 18 Haziran’a kadar Anna Laudel Bodrum ZAİ Yaşam’da görülebilir.

Editör: Feridun Özbek