Oyuncu Engin Akyürek, uzun bir bekleyişin ardından Doğan Kitap etiketiyle çıkarttığı ikinci öykü kitabı “Zamansız”ın tüm telif gelirlerinin Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlanacağını duyurdu.

Kitap,  bayramların hep birlikte kutlandığı, aşkların like’lara kurban gitmediği, teknolojinin bile aramıza giremediği zamansızlıkları anlatıyor.

Engin Akyürek, Instagram hesabından kitaba dair yaptığı paylaşımında, “Uzun bir aradan sonra ikinci öykü kitabım "Zamansız " karşınızda. Uzun bir aranın içine belki tatsız olaylar duygular girdi ama bu kitabı her şeye rağmen umut dolu bir dünyada yaşama isteğimizin var olduğunu bilmek, bu duyguda bir tat bırakabilmek adına paylaşmak istedim. Kitabın telif gelirleri Türkiye Omurilik felçlileri derneğine bağışlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Kitabın tanıtım bülteninde bir kesit…

Zamansız, tam da kimsenin zamanının olmadığı zamanlara inat karşımızda. Zamansız olan ne varsa hissettiğimiz, bu kitapta ustaca anlatılmış ve okurların yüreğine girmeyi bekliyor; ilk aşkın heyecanı, önyargılara kurban edilmeyen dostluklar, ölümsüz aşkın en güzeli, patilerin ve tüylerin huzuru, en pürüzsüz karşılaşmalar, dost sohbetlerinin yumuşaklığı, teknolojinin bile aramıza giremediği zamansızlıklar ve daha niceleri…

İnsanlar öpüşürken neden gözlerini kapatıyorlardı? Karanlığın içinde yeni bir dünya keşfetmek için miydi acaba? Atalarımız belki de kendi mahremlerini yaratmanın formülünü yıllar önce bulmuştu…

***

Tanışalı bir saat on üç dakika olmuştu. Nereden mi biliyorum? Zamanı düşünmeden her şeyimle orada olduğum bir an yaşamamıştım da ondan.

***

Hissettiklerimi sindirmem için telefonun ekranına bakma ihtiyacı duymuştum. Âşık mı oluyordum, yoksa yeni tanıştığım birinin bilinmezliği beni bir yolculuğa mı davet ediyordu?

Editör: Feridun Özbek