Enver Aysever Youtube kanalında Yılmaz Erdoğan’ın Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem sonrası kaleme aldığı “AH” şiirlerini “bunları şiir diye sahiden yayınladı. Ve ben utandım.” dedi.

Enver Aysever, “Gelelim bir utanç meselesine. Sanatçı nedir? Ne değildir diye baktığımızda Yılmaz Erdoğan Türkiye’de bir dönem komedi, televizyon, tiyatro yazarlığıyla müthiş öne çıkmış bir isimdi. Ferhan abi birçok sebepten dolayı ondan tiyatrocu olmayacağını söylemişti. Oda hep Ferhan Şensoy olmak istedi. Ferhan Şensoy’dan daha ünlü oldu belki bu bir yana daha zengin oldu bu kesin ancak öyle bir hale geldi ki Yılmaz Güney, Ferhan Şensoy olmak istiyordu olmadı.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN TOP ARKADAŞI OLDU.

Ve nihayetin Recep Tayyip Erdoğan’ın top arkadaşı oldu. Hatırlayın Recep Tayyip Erdoğan beyle Demirören, Acun, Yılmaz futbol maçı yapıyorlardı. Çok acı ben hayatımda onu bir kez gördüm aramızda merhaba yok, hukuk yok. Aslında hakkında iyi, kötü bir kanaatim yok. Kötü kanaatim dediğim işte Erdoğan’ın peşine takılması. Solculuk yapmaya her zaman özen gösteriyordu. Fakat siyasal İslamla şu yada bu şekilde yaptığınız zaman Yavuz Bingöl’le aynı yere düşüyorsunuz. Dolayısıyla Yavuz’un durumu ile Yılmaz’ın durumu benziyor. Sn. Erdoğan’ın top arkadaşı diğer Erdoğan’da. Siz Cumhurbaşkanı, Başbakan’la top oynar hale geldiğinizde, artık o ilişki ağını kurduğunuzda sanatçı olarak bağımsızlığınızı koruyamazsınız.

NİHAT HATİPOĞLU VARİ BİR TAKIM PAYLAŞIMLARDA BULUNDU

Dün depremden çok etkilendiği için videolar yayınladı. Videolara baktım o kadar üzüldüm ki ya koskoca sanata yıllarca emeğini vermiş, ustaları tanımış bir isim, Şairlerin hepsini herhalde tanımıştır okumuştur. Şiiri ne olduğunu, şiirini bir duygu meselesi olmadığını, şiirin önemli bir işçilik olduğunu, şiirin anlam dünyası yaratmak olduğunu, arabesk ile arasında fark olduğunu herhalde ortaya koyması gerekir. Nihat Hatipoğlu vari bir takım paylaşımlarda bulunduğu videoları veremiyoruz ancak sözleri vereceğim. Bunları şiir diye sahiden yayınladı. Ve ben utandım.

SİZ SİZ OLUN SAKIN ŞİİR DİYE BUNLARI OKUMAYIN

Böyle şiir mi olur Allah aşkına bu nedir ya ve sen Yılmaz Erdoğan olarak arkasına müzik koyarak paylaşıyorsun. Maalesef Yılmaz Erdoğan bunları yazmış. Halbuki Yılmaz Erdoğan’ın kalemi, özellikle tiyatro oyunlarındaki fantastik zekice kurduğu dünyalar yarattığı karakterler Mükremin vs yazık etmiş kendisine ve buradan siz siz olun sakın şiir diye bunları okumayın.

Editör: Feridun Özbek