Denizli Büyükşehir Belediyesinin Türkiye’nin önde gelen isimlerini ağırladığı ve her programı yoğun ilgi çeken Büyükşehir ile Kültür Buluşmaları bu kez Psikiyatrist Yazar Prof. Dr. Erol Göka ve Prof. Dr. Kemal Sayar’ı konuk etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin önde gelen bilim insanı, yazar, tarihçi ve sanatçı gibi değerli isimlerini Denizlililerle buluşturmaya devam ediyor.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda hemşehrileriyle buluşan Denizlili yazar Prof. Dr. Erol Göka, çocukluk ve gençlik anılarından bahsetti. Gazze’de süren savaştan dolayı kalplerinin kırık olduğunu aktaran Prof. Dr. Göka, modern zaman insanının gündemi, sorunları ve psikolojileri hakkında konuşarak bireyselliğin toplum yaşamına olumsuz etkinlerinden bahsetti.

Herkesin dünyayı bulduğundan daha güzel bırakmak sorumluluğu olduğunu kaydeden Prof. Dr. Kemal Sayar ise, “İnsan adının görevi yeryüzünü onarmaktır. Yeryüzündeki eksiği, gediği fark etmek ve eksik olanı yerine koymaktır. Çok fazla bireysel mutluluk üzerinde durduğumuz zaman toplumun, ülkenin ve dünyanın menfaatlerini göz ardı edebiliyoruz” dedi.

Kaynak: İGFA