Kültür ve bilim oluşumlarından Evrim Ağacı tüm depremleri görebileceğiniz ve detaylı şekilde inceleyebileceğiniz “Sismik Harita” isimli internet sitesini yayına aldı.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem sonrası pek çok kuruluş ülkemizde ve çevremizde gerçekleşen depremlerden haberdar olmak ve bilinçlendirmek için çalışmalar yaptı.

Türkiye’nin en kapsamlı ve en popüler kültür ve bilim oluşumlarından Evrim Ağacı da tüm depremleri görebileceğiniz ve detaylı şekilde inceleyebileceğiniz “Sismik Harita” isimli bir internet sitesi hazırlamıştı. Evrim Ağacı’nın sosyal medya hesabından beta sürecinin tamamlandığı ve sitenin yayın hayatına başladığı bilgisi paylaşıldı. Ayrıca son deprem bildirimlerini anlık olarak Twitter'da @sismikharita adresinden de takip edilebilecek.

Sismik Harita, Türkiye ve çevresindeki tüm depremleri Kandilli Rasathanesi, Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (ESMC) ve ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS) tarafından yapılan ölçümlerler birlikte kullanıcılara sunuyor. Harita üzerinde depremlerin tam konumlarını, derinliklerini ve gerçekleşme saatlerini görebiliyorsunuz.

Sismik Harita’yı bağlantıyı tıklayarak kullanabilirsiniz.

Editör: Feridun Özbek