Eyüpsultan Belediyesi tarafından Zal Mahmut Paşa Külliyesi’nde düzenlenen Kitap ve Obje Müzayedesi’nde katılımcılar eserlere yoğun ilgi gösterdi.

Sunay Akın, Nazım Hikmet’in bilinmeyenlerini artİstanbul’da anlattı. Sunay Akın, Nazım Hikmet’in bilinmeyenlerini artİstanbul’da anlattı.

Eyüpsultan Belediyesi belirli aralıklarla düzenlediği kitap ve obje müzayedeleriyle ilgililerini nadide eserlerle bir araya getirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen’in katılımıyla, Zal Mahmut Paşa Külliyesi’nde Kitap ve Obje Müzayedesi düzenlendi.

NADİDE KİTAPLARDAN GRAMOFONA

Sahaf Mustafa Demirel ve Kültür İşleri Müdürlüğü personeli Aydın Genç yönetiminde gerçekleşen müzayedede, birçoğunun baskısı kalmamış, değerli ve nadide kitap, dergi gibi basılı eserler yer aldı. Öte yandan gramofon, radyo, slayt makinesi, taş plak, köstekli saat ve hatıra para gibi farklı türde eski objeler de yer aldı.

Kitapseverlerin ve eski eserlere merakı olanların yoğun ilgi gösterdiği müzayedede Başkan Özmen de açık artırmaya sunulan bazı eserlere teklif vererek satın aldı.

Kaynak: WOLA