Fatih Altaylı YouTube yayınında “Göğsünden iki düğmeyi açtığın zaman sorun var. Ama bizde Hamas gibi aynı şeyi yapmalıyız deyip kendisi gibi düşünmeyenlere belki de Yahudi yurttaşlarımıza saldırıyı öneren, destekleyen, arzulayan, fiştekleyen şerefsize kimse dokunmuyor.” dedi.

Altaylı, “Hakim ve Savcıların ciddi şikayetleri var. Biz artık sosyal medya adaleti diye sosyal medya üzerinden gidiyor artık herşey diye. Bunda biraz haklılık payı var. Biraz derken ciddi bir haklılık payı var. Ama Türkiye’de sosyal medya olmadığı zamanda çok adaletsiz kararlar çıkıyor. Birtakım insanlarda patır kütür adliyelerde var olduğu söylenen düzenden kaynaklanan şekilde uyuşturucu kaçakçılarının paldır küldür salındığını, çocuk tacizcilerinin gözaltından il celsede serbest bırakıldığını da görüyoruz.

Almanya Cumhurbaşkanı Dr. Frank-Walter Steinmeier “Demiryolu Müzesi”ni İlber Ortaylı ile gezdi. Almanya Cumhurbaşkanı Dr. Frank-Walter Steinmeier “Demiryolu Müzesi”ni İlber Ortaylı ile gezdi.

Evet, sosyal medya adaleti doğru bir şey değildir ve olmamalıdır. Ama adaletin kendisi ortalıkta yoksa o zaman ne yazık ki sosyal medya adaleti de zaman zaman gerekli hale gelebiliyor.

Göğsünden iki düğmeyi açtığın zaman sorun var. Ama bizde Hamas gibi aynı şeyi yapmalıyız deyip kendisi gibi düşünmeyenlere belki de Yahudi yurttaşlarımıza saldırıyı öneren, destekleyen, arzulayan, fiştekleyen şerefsize kimse dokunmuyor. Sonunda küfür edeceğim ama adalete sövdü diye beni içeriye atacaklar.” dedi.

Editör: Feridun Özbek