Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapay zeka ve insansız teknolojiler günlük hayatımızın bir parçası haline geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapay zeka ve insansız teknolojiler günlük hayatımızın bir parçası haline geliyor.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Dr. Fatih Erbakan, partisinin Erzurum kongresinde ailenin korunması için ahlaki erozyona sebep olan yarışma programları, diziler vb. yayınları yapan medyanın ıslah edilmesi gerektiğini söyledi.

Fatih Erbakan, “İşte yarışma programları, işte diziler, şifreli kanalları söylemiyorum. Halka açık kanallardaki akşam saatinde yayınlanan dizilere, programlara bakın. Ahlakı ifsat etmesi için bir programın sadece müstehcen sadece açık saçık olması gerekmiyor. Senaryoda ahlakı ifsat eder. Kim kimin babası, kim kimin annesi, kim kimin çocuğu belli değil. Bu dizileri 10 yaşında, 12 yaşında, 13 yaşında çocuklara izletiyorlar. Hiçbir şey olmasa normalleşiyor, kanıksıyor, tepkisizleşiyor. Veya Allah vermesin özeniyor. Bu gayri meşru hayatlara özeniyor. Medyanın mutlaka ıslah edilmesi lazım. Eğitimin ıslah edilmesi lazım. Ve tabii ki ahlaki manevi kalkınma için bunun temel taşı olan sigortası olan ailenin korunması lazım.

Aile, aile ve sosyal politikalar alanında yerli, milli, kültürümüze, tarihimize, değerlerimize uygun yasaların yapılması ile korunmalı. Yuvaları yıkan batıdan ithal yasaların mutlaka ıslah edilmesi ve tabii ki ailenin korunması için eğitimin ve medyanın çok büyük önemi var.” dedi.

Kaynak: WOLA