GAİN’in Kurucusu Gözde Akpınar’ın GAİN’i Rams Türkiye İnşaat Grubu’na geçtiğimiz aylarda satmasının ardından yeni dönemin nasıl şekilleneceği merak ediliyordu. Oğuzhan Uğur bu merakı giderdi.

2020 yılının Aralık ayında Türkiye’nin yüzde yüz yerli yatırımla kurulan dijital yayın platformu olarak yayın hayatına başlayan GAİN geçtiğimiz aylarda satılmış geçiş döneminde de Gözde Akpınar yönetimde devam edecekti. 1 Haziran itibariyle görevinde de ayrılan Gözde Akpınar sonrası GAİN’in gelecekte ne tarz adımlar atacağı merak ediliyordu.

Oğuzhan Uğur yönetim kurulu üyesi olduğunu ve yeni döneme dair mesajları paylaştı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Oğuzhan Uğur, “An itibarıyla GAİN platformunun yönetim kurulu üyesiyim. Bu unvan beni daha olgun ve yaşlı hissettiriyor ama çok sevdim.

BabalaTV son sürat içeriklerine devam ederken, GAİN ile de yeni sezonda sizlere muazzam diziler, pek iddialı filmler ve uzun soluklu içerikler sunmak için kolları sıvadık. Amacımız bu yerli platformun dünyada konuşulan ve takip edilen bir mecra haline gelmesi.

Sektörün meşhur alicengiz oyunlarının bize sirayet edemeyeceğini de düşünürsek, ülkemdeki eşsiz yetenekleri dünyayla buluşturmak hiç de zor olmayacaktır diye umuyor, bu küstah iddiamı lokal medyadan, globalin tam göbeğine gönderiyorum. Yapmadığımız şey değil =) Sayenizde elbette. Bize bu haddi verdikleri için çok mutluyum.

Artık sınırsız hayallerimizin bir yol arkadaşı var. Heyecanımı hepinizle paylaşmak istedim. Allah utandırmasın. Sanırım şimdi gidip kendime bir takım elbise almalıyım.” dedi.

Editör: Feridun Özbek