Gebze Belediyesi’nin 41 Genç Geleceğin Liderleri projesinde 8. dönemi tamamlayan gençlere belgeleri takdim edildi.

Arapçeşme Bilim Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende 8. dönem öğrencilerine belgelerini takdim eden Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, 9. dönümünde startını verdi.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “ Değerli gençler bir defa bizim meseleye bakışlımız şu oldu, eğitim sorunu, sağlık sorunu bizi ne ilgilendirir demedik ne sorun varsa çözmek üzere çabamızı ortaya koyduk. Biz enerjimizi gençlik yetiştirmek ve gelecekte bu milletin evlatlarını dünyaya sözü geçen evlatlar olarak yetiştirmeye çalıştık.

HEDEFİMİZ SEVDAMIZ OLMALI

Kaykay alanlarımız, Gençlik Merkezimiz ve 41 Genç Projemiz… Peki gençler bizim derdimiz ne? Bizler bu kenti bu ülkeyi sizlere emanet edeceğiz. Bir sizlere kim var diye sorulduğunda etrafınıza bakmadan ben varım demek üzere sizleri yetiştiriyoruz. Bir aşkınız, sevdanız ve kızıl elmanız olmalı. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiğinde 20 yaşındaydı. Peki bu başarıyı nasıl sağladı? Çünkü bir sevdası vardı. Peygamber Efendimizin hadisini kendisine hedef edinmişti. İşte bu minval üzere yol alabilmek ümidiyle…”ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükgöz selamlama konuşmasının ardından dönemi tamamlayan öğrencilere belgelerini takdim ederek bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diledi. 

Kaynak: İGFA