Vehbi Koç Vakfı tarafından, Kültür alanında verilen “22. Vehbi Koç Ödülü” bu yıl tiyatro sahnesinde 64’üncü yılını dolduran tiyatro sanatçısı Genco Erkal ve kurucularından olduğu Dostlar Tiyatrosuna verildi.

64 YILLIK SANAT HAYATIMIN DORUK NOKTASINA ULAŞMIŞ GİBİYİM.

Genco Erkal, “Burada hakkımda öyle güzel şeyler söylendi ki gurur duydum, bana sadece teşekkür etmek kaldı. Ödül tanıtım filminde beni hak etmediğim ölçüde göklere çıkaran dostlar, sağ olsunlar, var olsunlar. Beni bu ödül için öneren seçici kurul üyelerine de kocaman bir teşekkür borçluyum. Bu ödülle 64 yıllık sanat hayatımın doruk noktasına ulaşmış gibiyim.” dedi.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç, ‘’Tiyatro tarihimizdeki şerefli yerlerini alan, ülkemizde tiyatro sevgisinin yerleşmesinde ve geleceğin tiyatro sanatçılarının yetişmesinde büyük emekleri olan Genco Erkal ve 1969 yılında kurulan Dostlar Tiyatrosu, bugüne kadar çok sayıda kıymetli ödüle lâyık görüldüler. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, Koç Topluluğu için çok anlamlı olan Vehbi Koç Ödülü’nü değerli Genco Erkal ve Dostlar Tiyatrosu’na takdîm etmekle iftihâr ediyoruz’’ dedi.

Editör: Feridun Özbek