Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en büyük kitap fuarı olma özelliği taşıyan ve ‘Bir Kitap Dünyayı Değiştirir’ mottosu ile düzenlenen fuar 10 gün boyunca açık kalacak ve 17 Aralık’ta kapılarını kapatacak.

29 ulusal ve 47 yerel olmak üzere 76 ulusal ve yerel yazar ile 100’e yakın yayınevinin katıldığı fuara birbirinden ünlü yazarlar Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde kitapseverlerle buluşacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu açılışta yaptığı konuşmada, şehirle sanatı, kültürü ve kitabı buluşturmak, kitap ile gönül bağını kurmak için çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

Başkan Şenlikoğlu, bu yıl ki kitap fuarına geçtiğimiz yıllardan çok daha ilgi beklediklerini işaret ederek: Önceki yıllarda düzenlediğimiz fuarlara yoğun ilgi gösterilerek toplam 160 binin üzerinde ziyaretçi ağırlamıştık. Bu yıl çok daha kapsamlı ve daha fazla yayın evinin ilgi gösterdiği kitap fuarımıza ilginin yoğun olacağını bekliyoruz. İnşallah şehrimizdeki ve bölgemizdeki 7’den 70 herkesin kitapla buluşmasına ciddi katkılarda bulunacağız. Biz gençlerimizin kitapla buluşmasını sağlamak, kitapla olan gönül bağlarını çok daha yoğunlaştırarak bilhassa internete olan bağımlılıklarından uzaklaştırarak kitap okuma alışkanlığına katkıda bulunmak istiyoruz.

Kitap Fuarımız aynı zamanda şehrimizin edebi ve kültürel mirasının korunması adına da büyük bir öneme sahiptir. Yazarlarımız ve sanatçılarımız, bu tür etkinlikler sayesinde eserlerini tanıtma ve paylaşma şansı bulur. Bu da şehrimizin kültürel zenginliğini artırarak gelecek nesillere daha güçlü bir miras bırakmamıza yardımcı olur. Bu yılki fuarımızı ‘Bir Kitap Dünyayı Değiştirir’ temasıyla açıyoruz. Giresun’umuza hayırlı uğurlu olsun. Buradan tüm hemşehrilerimizi kitap fuarımıza davet ediyorum.” dedi.

Fatih Sultan Mehmet’in Karadeniz’e Varış Güzergahı tespit edildi. Fatih Sultan Mehmet’in Karadeniz’e Varış Güzergahı tespit edildi.

Söyleşi ve imza günlerinin de gerçekleşeceği fuarda kitapseverler program akışını belediye sosyal medya hesaplarından takip edebilecek.

KİTAP FUARI’NA KATILAN ULUSAL YAZARLAR ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR:

Feridun Emecen, Nazım Elmas, Nurullah Genç, Bahar Eriş, Hulki Cevizoğlu, İbrahim Ufuk Kaynak, Mustafa Bakırcı, Selçuk Küpçük, Deniz Kurtyılmaz, Sadık Yalsızuçanlar, Ayşe Hale Yıldırım, Yasin Söğüt, Erdal Yıldırım, Mehmet Fatsa, Hüseyin Gazi Menteşeoğlu, Ruşen Topallı, İsmail Cem Feridunoğlu, Özgür Yılmaz - Sezai Balcı, Gizem Avcısı Tuncer, Haldun Domaç, Murat Menteş, Fatih Reşit Civelekoğlu, Erhan Afyoncu, Buket Uzuner, İbrahim Sadri, Alper Gencer, Mürsel Gündoğdu, Hülya Karaibrahimoğlu.

Kaynak: WOLA