Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Yunusemre Belediyesi ve Manisa Türk Tasavvuf Musikisi ve Mevlidhanlar Derneği işbirliğiyle düzenlenen ‘Şehzadeler Şehri Manisa 24. Geleneksel Hafızlar, Mevlidhanlar Kültür ve Sanat Şöleni’, Ortaköy Sosyal Tesisleri’nde geniş katılımla gerçekleştirildi.

Türkiye’nin çeşitli illerinden önemli hafız, mevlidhan ve bestekarların katılımıyla gerçekleştirilen ‘Şehzadeler Şehri Manisa 24. Geleneksel Hafızlar, Mevlidhanlar Kültür ve Sanat Şöleni’, Yunusemre ilçesi Ortaköy Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi.

KUR’AN TİLAVETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kur’an-ı Kerim sevdalılarına hizmet etmekten ve organizasyona katkı sağlamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar da, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, bundan sonraki etkinliklerde üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Birbirinden değerli hafız, mevlidhan ve bestekarları şehrimizde ağırlamaktan ayrıca mutluluk duyuyorum.” dedi.

Şehzadeler Şehri Manisa 24. Geleneksel Hafızlar, Mevlidhanlar Kültür ve Sanat Şöleni’nin öğleden sonra gerçekleştirilen ikinci bölümü ilahiler, dualar, ayetler, kasideler ve ezanların okunmasıyla devam etti.

Ünlü hafızların sahneye çıktığı etkinlikte, okunan ilahi ve dualar katılımcıları adeta mest etti. Üsküdar Musiki Cemiyeti Başkanı Amir Ateş şefliğinde ilahilerin seslendirildiği etkinlikte, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sema Ekibi de sema gösterisi gerçekleştirdi. Geleneksel Hafızlar Mevlidhanlar Kültür ve Sanat Şöleni, şenliğe katılan ünlü hafızların ezan okumasıyla sona erdi.

Kaynak: igf