Osmanlı’dan Cumhuriyet’e uzanan köklü geçmişiyle ülkenin bir değeri haline gelen Türk markaları, hafızlardaki yerini sergi, söyleşi ve çeşitli etkinlerle “Turing Yüzyıllık Markalar Hafızaevi”nde tazeleyecek.

Türkiye’nin köklü markalarının, bir araya gelerek kurduğu; “Turing Yüzyıllık Markalar Hafızaevi”, Sultanahmet’deki tarihi bir İstanbul evinde kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Marketing Türkiye’de yer alan habere göre, Türkiye Turing Otomobil Kurumu ve Yüzyıllık Markalar Derneği’nin ortak projesi olarak hayata geçirilen “Hafızaevi”, yüzyıllık Türk markalarının yaşattığı değerleri, bu değerlerin sosyal tarihimizde ve kültürel hafızamızda yer eden hikayelerini gelecek nesillere aktarmayı hedefliyor. Küratörlüğünü Kamil Fırat’ın üstlendiği ve mimari projesini ADD Mimarlık’ın gerçekleştirdiği Turing Yüzyıllık Markalar Hafızaevi’nde, dönemsel olarak Türkiye’nin köklü markalarının geçmişten bugüne uzanan özel koleksiyonları, yayınları, afişleri, fotoğrafları, dergi ve gazete ilanları, ambalajları sergiliyor.

Ziyaretler randevu ile gerçekleşiyor. ZİYARET FORMU

Editör: Feridun Özbek