İBB, Orman Bakanlığı tarafından satışa çıkarılan Adalar’daki tesisi satın alıp, “Otel Büyükada Resorts&SPA BELTUR” adıyla İstanbulluların ve turistlerin kullanımına açtı.

İLK MÜŞTERİLERİ KADINLAR OLDU

Otel Büyükada’nın ilk müşterileri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ÇYDD), “Cumhuriyet’in Kızları İsterse Yapar” projesine katılan 100 kadın oldu. Proje, denizle buluşmamış 100 kadını, Cumhuriyet’in 100. yılında denizle buluşturmayı amaçlıyor.

“AYRICALIKLI KESİMLERİ DÖNEM DÖNEM MİSAFİR EDECEĞİZ”

İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı üzerinden engelli bireyler ve şehit aileleri gibi öncelikli kesimleri dönem dönem bu tesiste misafir etmek istediklerini belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Güzel bir konaklama, güzel bir hafta sonu, güzel bir hafta içi akşamı burada kalmayı tercih etmenizi dileriz. İstanbulluları davet ediyoruz. Turistleri davet ediyoruz. Turizm acentelerinin, ‘Adalar’ın tadına varılmalı’ dendiğinde ilk adreslerinden birisi olacağına da yürekten inanıyorum.” dedi.

12 AY AÇIK OLACAK

Otel Büyükada Resort&SPA BELTUR, yaklaşık 25.000 metrekarelik alana sahip, arazi ve üzerinde bulunan tek ve iki katlı yapılar, baştan aşağı yenilendi. 58 odası bulunan otel, deniz manzaralı restoranı, snack barı, 800 metre uzunluğundaki plajı, havuzu, açık ve kapalı spor alanları, SPA’sı, çocuk oyun alanı, amfi tiyatrosu, organizasyon alanı, toplantı ve etkinlik salonu ile 12 ay boyunca her gün 24 saat hizmet verecek.

“BURADAN KAZANDIĞIMIZ PARAYLA SOSYAL PROJELER GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Ekrem İmamoğlu, “Türkiye'de kamu binalarına bir bakış vardır. Kamu binaları toplumun gözünü mutlu etmez, ruhunu mutlu etmez. Biraz kabadır, biraz büyüktür. Hep öyle bir algı vardır. Halbuki toplum kamu binalarına bakınca örnek almalı. Yani kendisine onu ışık tutmalı. Yani kamu yapılarının titizliği, becerisi, işletme kabiliyeti bazı noktalarda özel sektöre, topluma örnek teşkil etmeli. O bakımdan burada hiçbir şeyden kaçınmadık. Çünkü biz, burada iyi bir hizmet vermek istiyoruz. Evet, mümkünse bir miktar para kazanmak istiyoruz ama kazandığımız parayla da yine burada sosyal projeler geliştirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

OTEL BÜYÜKADA RESORT&SPA BELTUR’A NASIL ULAŞILIR?

Büyükada'ya Bostancı'dan 40 dakika, Maltepe'den 20 dakika, Kadıköy'den ise 1 saat 10 dakika süren deniz yolculuğuyla ulaşılabilir. Ayrıca, Kabataş-Beşiktaş-Eminönü'nden kalkan tarifeli seferlerle 1 saat 40 dakika süren bir seyahat sonrası Büyükada'ya varılabilir. Büyükada merkezden BA-4 Maden İETT elektrikli araçlarıyla veya ada taksileriyle 10 dakikalık bir mesafe kat edilerek otele ulaşılabilir. Alternatif olarak, deniz taksi kullanarak doğrudan otel iskelesine ulaşmak da mümkündür.

Editör: Feridun Özbek