İstanbul Kültür Sanat Vakfı, 18 Mart’taki Tamino konseri de dahil olmak üzere tüm 2023 bütçesinden kaynak ayırarak, şubat ayında yaşanan deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman desteği sağlayacak.

İKSV tarafından yapılan paylaşımda, “6 Şubat 2023 ve takip eden günlerde gerçekleşen depremler nedeniyle içinde bulunduğumuz bu zor günlerden, yardımlaşma ve dayanışmayla çıkacağımıza inanıyoruz. Daha iyi bir gelecek için birlikte yapabileceğimiz birçok şey olduğunu biliyoruz ve halihazırda orta ve uzun vadeli projelerle deprem bölgesine destek olabilmek için çalışmalar yürütüyoruz. Kültür ve sanatın her koşulda sürdürülebilmesi için çalışmalarımız devam edecek.” ifade edildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

> Afet bölgesindeki 11 ilde ikamet eden,

> Depremde enstrümanı hasar gören veya kaybolan,

> Bölgedeki güzel sanatlar liselerinin ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitim gören,

> Güzel sanatlar liselerinde ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitmen olan,

> Deprem sırasında bölgede olup şu anda başka okullara nakil olan

tüm öğrenci ve öğretmenler, e-Devlet üzerinden alacakları öğrenci/öğretmen ve ikametgâh belgeleriyle birlikte 30 Mayıs 2023 tarihine kadar İKSV Enstrüman Destek Fonu’na başvurabilir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

Karşılıklı görüşmenin ardından olumlu değerlendirilen başvurularda yer alan enstrümanlar tedarik edilecek ve öğrenci ve öğretmenlere ulaştırılacak.

Editör: Feridun Özbek