İş arayanların işini kolaylaştırmak isteyen LinkedIn, kullanıcılara yapay zeka destekli çözümler sunacak.

Yeni bir işe başvurulduğunda talip olunan yeni pozisyona uygun bir aday olmak kadar bunu karşı taraftaki insan kaynakları profesyoneline anlatabilmek de son derece önemli. Bu konuda aday çalışanların işini kolaylaştırmak isteyen LinkedIn, kullanıcılara yapay zeka destekli çözümler sunacak.

LinkedIn, adayların platformdaki işe alım profesyonellerine gönderebilecekleri kısa, ön yazı benzeri mesajlar oluşturacak yeni bir yapay zeka özelliğini platformun premium üyeleri için kullanıma sundu.

Özellikle birlikte kullanıcılar, platformun iş ilanı kısmındaki açık rollerin yanı sıra “Yapay zekanın işe alma ekibine bir mesaj yazmasına izin ver” seçeneğini görecek.

Özellik, son derece kişiselleştirilmiş bir mesaj oluşturmak için kullanıcının profilinden, işe alım müdürünün profilinden, iş tanımından ve ilgilenilen şirketin bilgilerinden yararlanacak.

Dolayısıyla başvuran kişinin ve başvurulan kişi hakkında platform ne kadar bilgiye sahipse, yapay zeka aday için o kadar detaylı bir ön yazı hazırlayacak.

Haberin devamı için tıklayınız

Editör: Feridun Özbek