Kaptan Pengu ve Arkadaşları 3: Buz Mandası Efsanesi Video: Kaptan Pengu ve Arkadaşları 3: Buz Mandası Efsanesi

TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmi Kaptan Pengu ve Arkadaşları, üçüncü animasyon filmi "Buz Mandası Efsanesi" ile 7 Temmuz'da sinema salonlarında olacak.

Yeni karakterleri, macera dolu hikayesi ve görsel kalitesiyle izleyicinin karşısına çıkacak olan "Buz Mandası Efsanesi" filmi Kaptan Pengu ve arkadaşlarını bu kez efsanevi Buz Mandası’nı aramak için yolculuğa çıkarıyor. Çevre temasının işlendiği filmde izleyicileri buz dağları, fırtınalı denizler ve tehlikeli mercanlarla dolu eğlenceli bir serüven bekliyor.

Mandarin ve Mandalina birbirlerini yanlış anlayarak hayal kırıklığına uğrarlar. Mandalina kendini kanıtlamak isterken Mandarin ile birlikte buz dağlarının arkasına gizlenmiş, gizli güçleri olan bir istiridyenin arandığı efsanevi Buz Mandası’nı aramak için yola çıkarlar. Onları bulamayan Kaptan Pengu, Misket, Zeze, Gugu, Pegu, Mirmir arkadaşları için endişelenirler. Onları kurtarmak için Kuzey Kutbu’na doğru onlarda yola çıkarlar. Kaptan Pengu ve Arkadaşları Yolculuk esnasında fırtınalı denizleri, buz dağları ve tehlikeli mercanları aşarlar. Bu macera da aynı zamanda dostluk, cesaret, azim temalarını deneyimlerler.

2'si başrol, 30'a yakın yeni karakter dahil olduğu TRT ortak yapımı “Kaptan Pengu ve Arkadaşları 3: Buz Mandası Efsanesi” filminin yapımcılığını Nurullah Yenihan, senaryosunu ise Arzu Yurtseven kaleme aldı. Yönetmenliğini Ali Karaçam’ın üstlendiği filmin müziklerini ise Burak Çambel hazırladı.

Editör: Feridun Özbek