Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından 3’üncüsü düzenlenen ve Kahoot sistemi üzerinden dijital olarak yapılan yarışmada Tarık Buğra’nın “Osmancık” isimli kitabı için 989, Nazan Bekiroğlu’nun “Yûsuf ile Züleyha” isimli kitabı için ise 1.221 kişi yarıştı. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim, kurslar ve kültürel faaliyetlerde marka kuruluşu KAYMEK tarafından “Kitap Seç, Oku, Yarış, Kazan” sloganıyla ödüllü kitap okuma yarışması düzenlendi. 

YARIŞMANIN KAZANANLARI

Kahoot sistemi üzerinden dijital olarak yapılan yarışmada Tarık Buğra’nın “Osmancık” isimli kitabı için 1’inci Ahmed Muhammed Genç, 2’nci Halil İbrahim Atalay, 3’üncü de Sibel Eröz olurken, Muhammed Canpolat, Nagihan Çeri, Esra Acar, Fatma Şimşek ve Semra Yiğit ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

Nazan Bekiroğlu’nun “Yûsuf ile Züleyha” isimli kitabı için ise 1’inci Hatice Çelik, 2’nci Esra Eroğlu, 3’üncü de Hikmet Soymısırlıo olurken, Elvan İnce, Ayşe Yahyalı, Dilek Söylemez, Şerifenur Eren ve Tuğçe Arzik ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

“KİTAP SEÇ, OKU, YARIŞ, KAZAN”

Yoğun ilgi gören yarışmada Tarık Buğra’nın “Osmancık” isimli kitabı için 989, Nazan Bekiroğlu’nun “Yûsuf ile Züleyha” isimli kitabı için 1.221 kişi tarafından başvuru yapıldı. Yarışmaya her iki kitap adına toplam 2 bin 210 başvuru alındı.

Belirlenmiş olan kitaplardan ayrı ayrı iki yarışma düzenlendi ve yarışmalar Kahoot sistemi üzerinden dijital olarak yapıldı.

İki farklı yarışmaya da konu olan kitaplardan 4 şıktan oluşan 15 adet soru soruldu ve en çok doğru cevabı en hızlı sürede vermiş olan yarışmacılardan ilk üçe girenler ile mansiyon olarak 5 kişi, ilan edilen ödülü almaya hak kazandı.

Her iki yarışmada ayrı ayrı birinci olanlara 6 bin TL, ikinci olanlara 4 bin TL, üçüncü olanlara ise 2 bin ödül verildi. İlk üçten sonraki 5 kişiye de mansiyon olarak termos kupa bardak armağan edildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Amacımız okuyan ve okutan olmak ve bu anlamda çalışmalarımızı sürdürmek” dedi. Kayseri’nin 5 üniversitesi olan bir şehir olduğuna dikkat çeken Büyükkılıç, “75 bin üniversite öğrencisi olan bir şehir. Üniversite öğrencilerimize burs yardımıyla ve destekleriyle, gerek ulaşım yardımı gerek çamaşır yıkama gibi desteklerle öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın elinden de iki defa genç dostu şehir ödülüne layık görüldük. 350 bin civarında orta öğretimde öğrencisi olan bir şehiriz. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor, bundan sonraki süreçte de başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: İGFA