Melikgazi Belediyesi Turan Mahallesi'nde yapımına başladığı içerisinde Akıl Küpü Kütüphanesi, kafesi ve muhtar evi bulunan "Turan Sosyal Tesisi"nin online temel atma ve tanıtım töreni gerçekleştirdi.

Kayseri'nin Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Bugün Turan Mahallemizde içerisinde muhtarlık binası, kafe, akıl küpü kütüphanesi ve dernekle ilgili bir yer tahsis edeceğimiz sosyal tesisimizin temelini attık, tanıtımını yapıyoruz.Burada meydan düzenlemesi, cenaze yeri ile ilgili düzenlemeler yapmıştık. Buranın ihtiyaçlarını giderdik şimdi de böyle bir ihtiyaç vardı gideriyoruz inşallah. Turan Mahallemize bir düğün salonu tefrişi yapmıştık, 15 gün sonra güzel bir düğün salonumuzun da açılışını yapacağız.

Aynı zamanda buranın hemen yanı başında ortaokul ve ilkokulla ilgili bir talep vardı. Bir hayırseverimizde buraya güzel bir ilave ek yaparak rahatlatmış olacağız. Dolayısıyla buranın eksiklerini hep birlikte bir bir gideriyoruz.

Online sosyal medya ortamında açılış yapmaya devam edeceğiz.

Dolayısıyla bizi sosyal medya hesaplarından takip etmenizi tavsiye ederim. Burası Turan'ın meydanı olduğu için vatandaşlarımızın sürekli uğradığı bir alan. Buranın peyzajını yaparak ağaçlandırdık. Sosyal tesisimizi özellikle gençler ve emeklilerimiz olmak üzere yoğun kullanılacak.” dedi.

Kaynak: igf