Kayseri'nin Talas Belediyesi tarafından Türkiye Hava Sporları Federasyonu ile birlikte Ali Dağı’nda düzenlenen Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası Mesafe Yarışması tamamlandı.

Kayseri'nin Talas Belediyesi tarafından düzenlenen Festival Talas 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında 2 bin rakımlı Ali Dağı’nda gerçekleşen yarışmaya 20’si yabancı 150 sporcu katıldı. Bir hafta süren organizasyon Yamaç Paraşütü İniş Alanında düzenlenen törenle sona erdi.

Törende konuşan Türkiye Hava Sporları Federasyonu Asbaşkanı Abdullah Kahraman, 6 Ağustos’ta başlayan yarışmanın başarılı bir şekilde gerçekleştiğini belirterek, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

“HAVA SPORLARINDA ALİ DAĞI AKLA GELİYOR”

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, artık Türkiye’de hava sporları denilince Ali Dağı’nın akla geldiğini ifade ederek, “Ali Dağı yelken kanattan yamaç paraşütü ve model uçağa kadar hava sporlarının merkezi olma yolunda. Bu yarışmayla birlikte korona döneminde dahi kesintisiz her yıl Türkiye şampiyonası yaptık. Yarışmalarımıza yurttan ve yurttan dışından katılan sporcularımızı kutluyorum. Bize güvendikleri, Kayseri’ye inandıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Yarışmada genel klasmanda Hüseyin Tanrıverdi, kadınlarda Fatemeh Eftekhar, kulüplerde Atbatros, spor sınıfında Erfan Atave ve Talas Belediyesi özel ödülünde Maşat Bayat birinci oldu

Kaynak: igf