Matrix ve John Wick gibi filmlerle tanınan ABD'li oyuncu Keanu Reeves, 20 yılı aşkın sürenin ardından ilk kez Napa Valley'deki BottleRock festivalinde rock grubu Dogstar ile sahne aldı.

1990'ların ortalarında Los Angeles'ta kurulan Dogstar, geçen yaz büyük dönüşlerini duyurdu. Bir basçı ve yardımcı vokalist olan Reeves, bu haftanın başlarında Billboard'a, salgının başlangıcında doğaçlama seansları için yeniden bağlantı kurduğu arkadaşlarıyla çalmayı özlediğini söyledi.

Grup ara verdikleri dönemde bile Reeves, Domrose ve Mailhouse arkadaş kaldılar. Yıllar geçtikçe üçlü, Mailhouse'un evindeki prova alanında buluştu. Ancak pandemi sırasında birlikte geçirdikleri süre uzayınca tekrar yeni eserler yapmaya ve sahneye çıkmaya karar verdiler.

Keanu Reeves, "Katalog şarkılarını çaldık ve sonra elimizde olmadan yazmaya başladık. Birlikte oynamayı özledim, birlikte yazmayı özledim, birlikte şov yapmayı özledim. Bu her zaman özlediğim bir şey. Çalmaya başladığımızda, iyi hissettirdi, gerçekten olumlu ve yaratıcıydı, işte o zaman 'Tamam, hadi bunu gerçekleştirelim' dedik." dedi.

1991’de kurulan ve iki albümü bulunan grubun üçüncü albüm hazırlıkları sürüyor. Keanu Reeves bir taraftan film çekimlerini sürdürüyor diğer taraftan da Dogstar rock grubunda bas gitar çalmaya devam ediyor.

Editör: Feridun Özbek