Fatih Altaylı’nın YouTube yayınına konuk olan Kenan Doğulu, “Yapay zeka, tam olarak müzik yapmaya yaramıyor. Yarıyor evet ama basit bazı melodiler yazıyor. Seninmiş gibi geliyor ona ama seni tatmin etmiyor.” dedi.

Fatih Altaylı’nın, yapay zeka müzikte size rakip olabilir mi? Sorusunu cevaplayan Kenan Doğulu, “Bir artistin datası yeterince büyük ve detaylıysa yakın zamanda yapay zeka onun gibi düşünerek o güne kadar yaptığı şeyleri, artistin aslında alameti farikası, sonrası, o güne kadar yaptıkları değil bugün ne yapacağı. Yapay Zeka, o güne kadar yaptıklarını üst üste koyarak o riskli, o yenilikçi buluşu yapabilecek zekaya gelirse mükemmel olacak ama yaptığımız şeylerden ürettiği için şu anda benzer şeyler çıkıyor.

Kubat 'Soğumuş Çay' ile duygusal bir yolculuğa çıkarıyor Kubat 'Soğumuş Çay' ile duygusal bir yolculuğa çıkarıyor

Benim faydalandığım kısım daha teknik konu ya da bilmediğim konu ile ilgili bir şey onu sorup onunla ilgili biraz detay alıp ilham almaya çalışıyorum. Yoksa tam müzik yapmaya yaramıyor. Yarıyor evet basit bazı melodiler yazıyor. Seninmiş gibi geliyor ona ama tatmin etmiyor. Kenan Doğulu gibi şarkı sözü yaz dediğinde önce Türkçe ’den bütün şarkıların sözlerini hızlı şekilde analiz edip sonra kendisi ona göre bir şey uyduruyor. Ben geçenlerde İngilizce bir söz yazdırdım. Baya ben yazmışım gibi oldu ama henüz bir şeyini kullanmadım. Göreceğiz bakalım ilerleyen günlerde.” dedi.

Editör: Feridun Özbek