Konya'da Selçuklu Belediyesi hafta sonu Sille Seyir Tepesi’nde düzenlediği “Uçurtma Şenliği” ile çocukların yüzünü güldürdü. Yüzlerce uçurtmanın gökyüzünü süslediği şenliğe ilgi yoğun oldu.

Hafta sonu Selçuklu’nun gözde mesire alanlarından olan Sille Seyir Tepesi’nde Uçurtma Şenliği coşkusu yaşandı.

Seyir Tepesine gelen aileler haftanın stresini açık hava ve doğa eşliğinde atarken gün boyu gerçekleşen etkinlikler çocukların yüzünü güldürdü. Aileleriyle etkinlik alanına gelen çocuklar, uçurtma atölyesinde kendi elleriyle yaptıkları rengarenk uçurtmaları gökyüzüne bırakmanın keyfini yaşadılar. 

Selçuklu Belediyesi etkinlik kapsamında çocuklar için özel aktivite alanları oluşturdu. Etkinlik kapsamında çeşitli animasyon gösterileri, interaktif ve şişme oyun alanlarında sportif aktiviteler düzenlenirken yarışmalara katılım sağlayan çocuklara sürpriz hediyeler verildi.

Geçen yıl ilki yapılan ve büyük ilgi gören Uçurtma Şenliği'nin bu yıl ikincisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtenSelçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Önümüzdeki günlerde inşallah bir daha bu güzel havaları değerlendirip tekrar uçurtma şenliğini bir yıl içerisinde iki sefer yapacağız.

Seyir Tepesi zaten Konya'nın markası oldu ve Konya’mızın en güzel şekilde izlenebildiği mekan. Her zaman söylüyoruz. Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onlar bizim geleceğimiz. Çocuklarımız için ne yapsak azdır. " diye konuştu.

Kaynak: igf