Antoine de Saint-Exupéry'in dünyaca ünlü eseri Küçük Prens, 80’inci yılına özel Galataport’ta hazırlanan sergide hem çocuklar hem de yetişkinler için unutulmaz bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Küçük Prens'in dünya çapındaki hayranlarını bir araya getirmeyi hedefleyen sergi, ziyaretçilerin hayal güçlerini canlandırırken, değerlerimizi hatırlatan ve sevginin gücünü vurgulayan bir yolculuğa çıkaracak.

Küçük Prens'in masalsı dünyasında gezinirken, her bir ziyaretçi kendi içindeki çocuğu keşfedecek ve önemli yaşam derslerine tanıklık edecek.

Sergi boyunca, Küçük Prens'in maceralarını takip ederken, gül bahçelerine, baobab ağaçlarına, gezegenlere ve yıldızlara dair sırlar keşfedecek ve bu masalsı dünyanın büyüsüne kapılacaksınız.

Ziyaretçiler dev güneşin altına geçerek Küçük Prens’in yıldızlarına hayallerini yazacak ve yıldızlarını gökyüzündeki yerlerine yerleştirecek, özel Invisible AD teknolojisi ile Küçük Prens’in en bilinen sözlerinden olan “Ama gözler gerçeği göremez, yüreği ile aramalı insan” yazısının altında, boş bir ekranda bir şapka çizimi; sadece kalp şeklinde özel filtreli gözlükle baktıklarında ise aslında bir şapka değil, fil yutmuş bir boğa yılanı olduğunu görecekler.

Ziyaretçiler Küçük Prens’in dev gül bahçesinde diledikleri gibi gezip fotoğraf çektirecek, gezegenleri gezerken kiminde refleks oyunu ile yıldızları sayacak, kiminde sihirli aynada kendilerine farklı bir açıdan bakacak, kiminde de yaratıcılıklarını çizimler ile kullanacaklar.

Ziyaretçiler 3D gezegenler, güller, animatronik yılan ve birçok dekor ile etkileyici bir serginin parçası olarak birçok fotoğraf çektirecekler. Tilki’nin kendi gibi yumuşacık tüylerle kaplı gezegenini keşfedecekler.

Galataport Küçük Prens Sergisi, tüm ziyaretçileri, evrenin derinliklerine yolculuk eden bir serüvene davet ediyor. Sergi, 31 Ekim’e kadar ziyaret edilebilir.

GALATAPORT KÜÇÜK PRENS SERGİSİ BİLET FİYATLARI

Genel Giriş (Tam Bilet) : ₺199,00

Öğrenci / Öğretmen : ₺139,00

Yabancı (international citizen) : ₺399,00

Biletleri passo.com.tr ve M Blok Üst Kat’ta bulunan etkinlik girişinde satın alabiliyorsunuz.

Editör: Feridun Özbek