Küçükçekmece Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde sürdürdüğü temel afet bilinci eğitimlerine son 1 yılda 170 bine yakın vatandaş katıldı.

Olası İstanbul depremi gündemiyle çok daha fazla önem kazanan temel afet bilinci eğitimleri, ilçe genelindeki okullara, sanayi bölgelerine, iş yerlerine, yurtlar ve kreşlere ve dilekçeyle Küçükçekmece Belediyesi’ne başvuran her kuruma yönelik gerçekleştiriliyor.

KÜÇÜKÇEKMECE’Yİ AFETLERE DİRENÇLİ BİR TOPLUMA DÖNÜŞTÜRMEYİ AMAÇLIYORUZ’

Küçükçekmece Belediyesi Afet İşleri Şefi Fatih Kapısız, “ Küçükçekmece Belediyesi’nin afetlere dirençli toplum oluşturma vizyonu ile toplumda afetlere yönelik tutum ve davranışları değiştirme konusunda eğitimler düzenliyoruz. Bu eğitimlere vatandaşların ilgisi son derece büyük. Deneyimlerimiz gösteriyor ki afetlerin neden olduğu zararın boyutu, önemli derecede afet eğitimi uygulamalarına ve afet sırasında bilinçli hareket etmenin sonuçlarına bağlıdır.” diye konuştu.

Gruplar halinde eğitime katılan vatandaşlar, deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler, afet çantası hazırlama, çök-kapan-tutun önlemi, yangın tatbikatı, yangına yaklaşım usulleri ve yangın tüplerinin nasıl kullanılması hakkında yol gösterici bilgiler öğreniyor.

Temel afet bilinci eğitimlerine dahil olmak isteyenler, Küçükçekmece Belediyesi’ne dilekçe ile başvuruda bulunabilir.

Editör: Feridun Özbek