İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile Küçükçekmeceli gençlere sanattan, spora, eğitimden, sosyal yaşama pek çok alanda hizmet verecek olan Küçükçekmece Belediyesi Gençlik Merkezi gençlere ücretsiz hizmet verecek.

İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile açılan merkez, fitness ve pilates salonundan, atölyelere; söyleşi salonlarından, çok amaçlı ders çalışma alanlarına ve kütüphaneye kadar pek çok noktada gençlere ücretsiz hizmet verecek. Merkezdeki eğitim bölümünden 15-30 yaş aralığı gençler, spor bölümünden ise 18-50 yaş grubu vatandaşlar yararlanabilecek. Gençlik Merkezi üyelerine, spor faaliyetlerinin yanı sıra diyetisyen desteği de verilecek.

Gençlik Merkezi, 295 m2 alanda Halkalı Merkez Mahallesi, Osman Gazi Caddesi’nde inşa edildi.

Başkan Çebi: Hayallerimi hayata geçirmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum

Gençlik Merkezi’nin açılışını Küçükçekmecelilerle birlikte gerçekleştiren Başkan Çebi, “ gençlerin yetenekleri ve eğitimleri doğrultusunda desteklenmesinin önemine dikkat çektiği konuşmasında, “Bu güzel merkezin açılmasından dolayı çok heyecanlıyım. Gençlere çok inanıyorum, onlarla ilgili pek çok çalışmayı hayata geçirmeye çalışıyorum. Bunlar bizim hayallerimizdi. O projeleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Buralardan tasarruf etmedik. Bu bina da eğitim, bilim, spor ve sanatı tek bir merkezde toplamanın bir çalışmasıdır.” diye konuştu.

Editör: Feridun Özbek