Fatih Belediyesi 12’nci kütüphanesini Vatan Caddesi’nde açtı. Çayırmeydanı ve Kahalbaşı Sokağı’na iki cephesi bulunan Vatan Kütüphanesi toplam bin 500 metrekare alanda 25 bin kitap ile hizmet verecek.

Kütüphane; 340 kişilik kapasitesi, 288 çalışma masası ve 52 bilgisayarı ile öğrenci ve araştırmacılara hafta içi ve cumartesi günleri 8:30-24:00 saatleri arasında hizmet verecek.

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, “Fatih’teki en iyi kütüphaneden bir tanesini daha halkamıza eklemiş olduk. Hem Fatihli gençlerimize hemde İstanbullu gençlere hizmet edecek çok nitelikli bir kütüphane. İçerisinde şuanda 25 bin kitap var. 340 sadece numaralandırılmış çalışma masamız var. Bunların 52 tanesi bilgisayarlı masalar. Fatih’te en önemli markalaşan şey beni de çok sevindiren şey Fatih yeni nesil kütüphaneleriyle ve gençleriyle meşhur. Şimdi işte o halkaya yeni bir tanesini ekledik.” dedi.

Fatih Belediyesi’nin tüm kütüphanelerinde olduğu gibi ücretsiz çorba ikramı, wi-fi ve fotokopi hizmeti Vatan Kütüphanesinde de sunulacak.

Editör: Feridun Özbek