Amerikalı şarkıcı Lady Gaga, 2020 yılında çıkarttığı altıncı stüdyo albümü Chromatica ile tamamı stadyumlarda 20 gösteri düzenledi. Stadyum konserlerinin sahnelerini eşsiz bir mimari ile dizayn ettiren Lady Gaga, albümdeki her bir eserin temasına uygun kostüm ve şovlarıyla büyük beğeni toplamıştı.

Lady Gaga, konserlerinde sergilediği gösteriler ve performansı konser filmi haline getiriyor. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda dinleyicilerine müjdelerini ve filmden bir sahnenin önünde çektiği resmi paylaşan Gaga, filme özel bir müzik yaptığını da açıkladı.

Lady Gaga, Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şunları söyledi.

“Bugün sizinle daha kişisel bir anı paylaşmak istedim, biliyorum son zamanlarda bunu çok fazla yapmadım ve bazılarınız sanatsal sürecimi daha fazla paylaşmamı gerçekten çok istiyor. Yaratıcılığımı geçen yazdan beri gerçekten özel ve özel bir şekilde deneyimliyorum.

Özel bir proje için müzik yazdım ve ürettim, Joker karakterimi geliştirerek aylarca hazırlandım, Joker'i aylarca filme aldım (çok içgözlü bir zaman), start-up Haus'u çalıştırıyorum Laboratuvarlar, hayırsever işler yapıyor ve ek olarak The Chromatica Ball film düzenlemesi üzerinde çalışıyor.

Yıllardır ilk defa diyebilirim ki sanat, müzik, moda ve destek topluluğu yapma sevdam hiç bu kadar tatmin edici olmamıştı. Geçmişte olduğum kadar çevrimiçi paylaşamıyor olabilirim, ancak umarım bu zamanın kalbim, zihnim, bedenim ve yaratıcılığım için son derece iyileştirici ve şarj edici olduğunu biliyorsundur - kendi içimde yaratmak ve sadece kişisel bir yaşam için Ben. Eminim farklı hissettirebilir çünkü her zaman bu kadar özel olmadım (bahse girerim bu bazılarınızı güldürecektir) - ama hayranlarımı, küçük canavarlarımı, çok SEVİYORUM ve bu asla değişmeyecek.

Küresel topluluğumuzun her gün hayatınıza olabildiğince neşe katmam için bana ne kadar ilham verdiğini tarif bile edemiyorum. İşte The Chromatica Ball film düzenlemesi üzerinde çalışmamın bir fotoğrafı (arkamdaki filmden bir kare)—Bunu deneyimlemenizi SABIRSIZLIKLA bekliyorum.

Benimle büyümeye istekli olduğunuz için teşekkür ederim, böylece çok sevdiğim topluluğumla değişip dönüşebilirim. Umarım senin için yarattığım her şeyi seversin ve umarım bu sana sanata olan derin tutkum ve bağlılığımın küçük bir hatırlatmadır.”

Editör: Feridun Özbek