HEDEP Diyarbakır Milletvekili Sevilay Çelenk’in, Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçe görüşmesinde Tamer Karadağlı ile ilgili sarfettiği sözler Bakan Mehmet Nuri Ersoy’u sinirlendirdi. Ersoy, “Milliyetçi ve vatansever olması Sevilay hanımı rahatsız ediyorsa beni hiç rahatsız etmiyor. Benim için takdir sebebidir.” dedi.

Gece müzeciliği konsepti Bergama'da da uygulanacak. Gece müzeciliği konsepti Bergama'da da uygulanacak.

Sevilay Çelenk, “Bu atmosfer içerisinde her ne kadar kültürün bağrına taş fırın erkeklik figürü ile bağdaş kursa da bunun dışında ki liyakatini hiç bilmediğimiz Tamer Karadağlı Devlet Tiyatroları genel müdürlüğüne getiriliyor.” dedi.

TAMER KARADAĞLI DIŞINDA SHAKESPEARE’İ İNGİLİZCE OYNAYAN TÜRKİYEDE BAŞKA BİRİ VAR MI BİLMİYORUM.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “Benim genel müdürüm çok başarılı bir tiyatrocudur. Türkiye çapında ama bunun dışında dünyada da kabul görmüş bir tiyatrocudur. Şekspirini ingilizce oynayan ben ikinci bir isim Türkiye’de bilmiyorum varsa bana bildirin. Şeçmelere ziyaret ederken denk geldim. Özellikle yeni tiyatrocuları seçerken bizzat bütün seçmelere şahsen katıldığını gördüm. Bunu özellikle takdir ettim. İl İl dolaşıp bütün seçmelere katıldı. Jüri heyetini inceledim. Hiçbir ideolojik şeye mensup olmayan çok liyakatli hocalardan oluşan jüri üyeleri oluşturmuş kendisini de tebrik ediyorum.

Milliyetçi ve vatansever olması Sevilay hanımı rahatsız ediyorsa beni hiç rahatsız etmiyor. Benim için takdir sebebidir. Kendisi liyakat sahibi bir insan ve sonuna kadar genel müdürümün arkasındayım. Çok başarılı işler çıkartacağına da inanıyorum.”

Kaynak: WOLA