Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği MESAM düzenlediği kampanya kapsamında 13500 üye sanatçı mart ayı dijital dağıtım teliflerinin kendi belirledikleri bölümünü depremden etkilenen sanatçılara bağışlayacak.

MESAM (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Başkanı Recep Ergül, YouTube üzerinden yaptığı açıklamada, “MESAM’ın başlattığı kampanya üyelerimizin isteğiyle gelişti. 1 Mart tarihi itibariyle 13500 üyemizden başvuranların sayısı 345’i buldu. Mart ayında yapılacak teliften belli bir kısım kesilsin diye çoğu da yüzde yüzü işaretlemiş. Ne kadar işaretlemişlerse kesinti o kadar olacak.

BU YARDIM SADECE MART 2023 DİJİTAL DAĞITIMI İLE SINIRLI

Kurumumuza kurumsal faaliyetlerimiz için gelen bağışla birleştirip deprem bölgesinde zor durumda ayakta kalmaya çalışan üyelerimize bir destek sunacağız. Bu sizin desteğiniz, katkınız olacak. Bu yardım sadece Mart 2023 dijital dağıtımı ile sınırlıdır. MESAM bu konuda söz sahibi değil buna karar verecek olan bir tek üyelerimizdir. Bir defaya mahsus üyelerimizin kendi belirleyeceği kesinti olacak. Bu dayanışmayı gösterdiğin için tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu dayanışma 10 gün süre ile devam edecek.

MESAM 1 MİLYON TL AKTARDI

MESAM bir telif birliği yardım kuruluşu değil bilincindeyiz ama şuanda ülkemizde olağanüstü bir afet yaşanıyor. Biz bu zor günlerde MESAM’ın kasasından değil. Tamamen kendi yönetim anlayışımız ve becerimiz doğrultusunda aldığımız sponsorluk bedelinden 1 Milyon TL aktardık. Bu yaralar kolay sarılmayacak farkındayız ama sizlerde bir el atarsanız zoru kolaya çevirebiliriz.”

Editör: Feridun Özbek