Mete Gazoz, Dünya Okçuluk Şampiyonası erkekler klasik yay kategorisi finalinde Kanadalı Eric Peters'ı 6-4 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Milli okçu Mete Gazoz, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda Kanadalı rakibi Eric Peters'i 6-4 yenerek şampiyon oldu.

Almanya’nın başkenti Berlin'de düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonasının erkekler klasik yay kategorisinde Mete Gazoz, yarı finalde karşılaştığı Brezilyalı Marcus D'Almeidayı 28-28, 29-29, 28-28, 27-28 ve 28-29 setler sonucu 7-3 mağlup ederek finale yükseldi.

Mete Gazoz, adını hem finale yazdırdı hem de 2024 Paris Olimpiyatları'na kota aldı.

Final sonrası kameralar karşısına geçen Mete Gazoz, " Çok iyi oldu. Çokta güzel oldu. Berlin’i çok seviyorum. Şuan daha da çok seviyorum. Dünkü takım kupası bence çok daha değerli bundan. Ben dün finallerim var diye ağlamadım ve ağlamak istemiyorum. Bugün bu gezegendeki en iyi okçu bendim. Bundan sonra da ben olacağım." dedi.

Mete Gazoz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da “Bugün Dünya Şampiyonu oldum. Herkese teşekkür ederim. Bu madalya sadece benim değil bütün hepimizin Türk milletinin… Çok sağolun Destekleriniz için teşekkür ederim.” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TEBRİK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mete Gazoz'u arayarak tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öncelikle tebrik ediyorum. Gözlerinden öpüyorum. Ben olimpiyatta zaten bu başarıdan bu zaferden sonra aynı neticeyi alacağına inanıyorum. Gerek şahsım gerekse milletim olarak bu başarının devamını diliyoruz. Türkiye’ye döndüğünde İnşallah görüşmek üzere…” ifadelerini kullandı.

Editör: Feridun Özbek