Independent Türkiye’den Cihat Arpacık’a konuşan Siyer Vakfı Kurucusu Muhammed Emin Yıldırım, "Yıkılan yuvalar var. Binlerce kardeşimiz şu anda çadırlarda, konteynerlerde. Değil otellerde ve lüks restoranlarda iftar yapmak, bu sene aile iftarlarının bile buralara kanalize edilmesi yönünde bir kanaatim var. İnsanlar, akrabalarına, arkadaşlarına evlerinde verecekleri iftar davetleri yerine 'Bu yıl vereceğimiz daveti deprem bölgesine gönderelim' diye bir hassasiyet duymak zorunda" dedi.

Yıldırım,"Bu kadar büyük bir yara ve acı dururken, biz ev iftarlarında bile böyle bir hassasiyet göstermemiz gerekirken otellerde, lüks lokantalarda yüksek paralar vererek yapılacak bu tarz iftarlar ne ramazanın ruhuna ne de şu anda oluşan bu toplumsal acımıza uygun bir şey değil" dedi.

İSRAFIN, İNFAKA DÖNÜŞMESİ GEREKİYOR.

Muhammed Emin Yıldırım, "Bütün kardeşlerimizin buna ciddi bir biçimde dikkat etmesi gerekiyor. Ramazan bize birçok şeyi öğrettiği gibi israf meselesini de öğretir. İsrafın, infaka dönüşmesi gerekiyor. Dolayısıyla bu manada bir hassasiyetle hareket etmek hepimizin üzerinde vicdani, insani ve İslami bir sorumluluktur" ifadelerini kullandı.

Editör: Feridun Özbek