Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin sosyal medyada akıma dönüşen seçim otobüsünden yaptığı dans gençlerin ardından parti örgütlerinde de yayılınca parti yönetimi hemen yasakladı.

Gençlerin yapması yasaklanmazken İl ve İlçe yöneticilerine gönderilen yazı öncesi İstanbul Fatih teşkilatın yaptığı dans paylaşımı silindi.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem sonrası Muharrem İnce’nin “Gençler "arabada gaz pedal" şarkısıyla ortalığı ayağa kaldırmanızı istiyorum. Videolarınıza dedelerinizi, anneannelerinizi ve babaannelerinizi de dahil etmeyi unutmayın ;)” paylaşımına destek geldiği kadar tepkide çok oldu.

Cumhurbaşkanı Adayı belirlemek üzere İlçe binalarında toplanan İl ve İlçe yöneticileri de bu akıma dahil olup paylaşım yapılınca genel merkez olaya el koydu ve bir genelge gönderip yasakladı.  

Genel Sekreter Halil İlker Çelik imzasıyla Memleket Partisi örgütlerine gönderilen yazı şu şekilde.

“Son günlerde sosyal medyada gündeme gelen dans videoları ile ilgili olarak İl ve İlçe yöneticilerinin dans paylaşımı yapmaları kesinlikle yasaklanmış olup; bu hususta tüm örgüt yöneticilerinin ivedilikle uyarılması ve bilgilendirilmesi gerekmektedir. Ancak gençlerin bu dansı yapmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Bu hususta gereğinin yapılmasını rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

Editör: Feridun Özbek