Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'ye verdiği röportajda Fazıl Say ve sanatçılara söylediği sözlere açıklık getirdi.

SANATÇILARDAN ÖZÜR DİLİYORUM

Sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşımda Muharrem İnce, “John Steinbeck, 'Bir insana dengesini kaybettirip, sonra da normal davranmasını bekleyemezsiniz.' der. Üzerimize çok gelindi. Normalde hiç kullanmadığım bir ifade olmasına rağmen basın toplantısında ağzımdan “sözde sanatçılar” şeklinde bir ifade çıktı. Üzülerek gördüm ki bunu üzerine alınan kıymetli sanatçılarımız olmuş. Bu ifade nedeniyle, bırakın adı geçen kıymetli sanatçılarımızı, ülkemin bütün sanatçılarından özür diliyorum. Ne derlerse desinler, ne yaparlarsa yapsınlar, sanatçıların başımızın üzerinde yeri vardır.” dedi.

SANATÇILARIMIZIN GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM. FAZIL SAY’I AYIRIYORUM.

Abdulkadir Selvi'ye konuşan Muharrem İnce, “evet biraz maksadını aştı. Fazıl Say’ı keyifle dinlerim. Bizim yüz akımız, bir sanatçımız. Ben onu kastetmedim ama o bana bazı laflar etti. Üstüne alındı ama ben onu kastetmedim. O niye üstüne alındı ki? Ben onu kastetmedim, o üstüne alındı. Sonra video gönderdim ona, bak seni kastetmedim dedim. İzlemem dedi. Tavrı hoş değildi. Sanatçılarımızın gözlerinden öpüyorum. Fazıl Say’ı ayırıyorum. Ama belediye bağlantılı olanlar hariç. Fazıl Say benim videomu izlemeye tenezzül etmemiş ama ben onun konserlerini keyifle dinliyorum. En son Kaz Dağları'nda dinlemiştim. Buradan Fazıl Say’a selamlarımı iletiyorum." dedi.

Editör: Feridun Özbek