Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin seçim otobüsünden yaptığı dans sosyal medyada bir akıma dönüştü. Bu akıma seyirci kalmayan İnce, Twitter'dan gençlere çağrıda bulundu.

Muharrem İnce “Gençler "Arabada gaz pedal" şarkısıyla ortalığı ayağa kaldırmanızı istiyorum. Videolarınıza dedelerinizi, anneannelerinizi ve babaannelerinizi de dahil etmeyi unutmayın ;)” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremin ardından paylaşılan bu mesaj kimi takipçiler tarafından desteklenirken birçok kişi tarafından da tepkiyle karşılandı.

CÜNEYT ÖZDEMİR, BEN OLSAM ÖZÜR DİLEYİP SİLERDİM O TWEETİ

Cüneyt Özdemir, YouTube kanalında konu ile ilgili olarak, “biraz kafam karışık iyi bir şey mi değil mi? Deprem de İnce’nin hakkını verelim. Canla başla çalışan, ilk günden beri meydanda bulunan bir siyasi. Bazen aklım karışıyor. Bir yandan diyorum ki tamam bu olabilir bu hayatın bir parçası bir yandan da diyorum ki Muharrem İnce yapmasaydı bari.

İnsanları yargılamakta istemiyorum. Ahlak polisliği, acı polisliğine de soyunmak istemiyorum ama kararsız kaldım. Muharrem İnce’nin bu çağrıyı yapmasına gerek yoktu diye düşünüyorum. Yoksa bu doğal olarak büyüyebilirdi. Muharrem İnce’nin bu kendi bacağına sıkmaktır yoksa biz desek ne olur demesek ne olur. Ben olsam özür dileyip silerdim o tweeti.”

Editör: Feridun Özbek