“Nâzım Hikmet Memleket, Memleket Nâzım Hikmet” isimli Maltepe’deki etkinlikte Pelin Batu, Nilüfer Açıkalın ve Haluk Çetin şairin sevilen şiirlerini, Grup Gündoğarken sevilen şarkılarını seslendirdi.

Maltepe Belediyesi, Türk şiirinin usta şairlerinden Nâzım Hikmet, doğumunun 122. yılında Maltepe’de şiirleri, türkü ve şarkılarla anıldı.

CEVİZ AĞACI, VATAN HAİNİ, MAVİ LİMAN…

Şiir ve konser şeklinde iki kısım halinde düzenlenen gecede ilk olarak Pelin Batu, Nilüfer Açıkalın ve Haluk Çetin sahne aldı. Haluk Çetin gitarı eşliğinde Nâzım’ın şiirlerini seslendirirken, Pelin Batu ve Nilüfer Açıkalın şairin sevilen şiirlerini seslendirdi. “Ceviz Ağacı”, “Vatan Haini”, “Mavi Liman” gibi şiirlere izleyiciler de eşlik etti.

OLACAK O KADAR…

Büyük bir coşkunun yaşandığı gecenin finalini ise Burhan & Gökhan Şeşen kardeşlerin oluşturduğu Grup Gündoğarken yaptı. Grubun verdiği konser, en sevilen şarkılarından olan “Rüzgâr” ile başladı. Dinleyicilerin de sık sık eşlik ettiği konserde Grup Gündoğarken, Madımak Katliamı’nda hayatını kaybedenleri besteledikleri Metin Altıok’un “Geriye Kalan” şiiriyle andı. Nâzım Hikmet ile birlikte Sabahattin Ali de anılırken, Grup Gündoğarken müziğe adım atmalarını sağlayan Levent Kırca’nın ve onun sevilen programı “Olacak O Kadar” ın efsanevi jenerik müziğini de seslendirdi.

Kaynak: WOLA