Müzisyen ve piyanist Yücel Arzen, icra ettiği eserleriyle vefatının 41. Yıldönümünde Necip Fazıl Kısakürek’i Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla andı.

Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonu’nda gerçekleşen “Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Gecesi”ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Etkinlikte Yücel Arzen, müzisyen Sezen Kiremit ile beraber birbirinden güzel eserleri seslendirdi.

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Sakarya Türküsü’nden, Çile’ye kadar Türkiye’ye mal olmuş çok büyük bir üstad olan Necip Fazıl Kısakürek’i rahmetle andık. Gençliğe yaptığı manevi yatırımlardan ve hizmetlerinden dolayı Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.” dedi.

Uluslararası Değişik Doğal Taş Tasarım yarışması ödülleri sahiplerini buldu. Uluslararası Değişik Doğal Taş Tasarım yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

YENİŞEHİRLİOĞLU, ‘SANATA VE SANATÇIYA HER ZAMAN ÖNEM VERİYORUZ’

Gecede Necip Fazıl Kısakürek’ten birbirinden güzel eserleri seslendiren AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, “Yücel Arzen’i dinlemek muhteşem bir detay. Sanata ve sanatçıya her zaman önem veriyoruz. Hem Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün hem de Yunusemre Belediye Başkanımız yaptığı eserler ile sanatı da ortaya koyuyorlar. Necip Fazıl Kısakürek’in gücü, işte bu gücün karşısında feyz almış siz değerli Manisalıların karşısında saygıyla eğiliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: WOLA