76. Cannes Film Festivali’nde, Merve Dizdar’a filmdeki performansıyla “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandıran film, Türkiye’de ilk kez 18-24 Eylül tarihlerinde Altın Koza’ da sinemaseverlerle buluşacak.

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde yapılacak prömiyere, filmin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan’ın yanı sıra; başrol oyuncuları Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekici ile film ekibi katılacak.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Ülkemize kazandırdığı ödüllerle bizleri gururlandıran Nuri Bilge Ceylan’ı festivalimizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız” dedi.

30. yılına ulaşmanın heyecanıyla seyirciyle buluşacak olan Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl da Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Belgesel Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması bölümleri yer alacak.

Festival kapsamında ayrıca; dünya sinemasından seçkiler, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları, sinema sempozyumu ve sergiler de yer alacak.

Nuri Bilge Ceylan'ın 'Kuru Otlar Üstüne' filminin ilk fragmanı yayınlandı. Video: Nuri Bilge Ceylan'ın 'Kuru Otlar Üstüne' filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Editör: Feridun Özbek