Nurtaç Özler’in “Zamanın Kanatlarında” adlı enstalasyon & resim sergisini sanatseverler 4 Mart tarihine kadar Ankara Krişna Sanat Merkezi’nde ziyaret edebilirler.

Sanatçı serginin temasını şu şekilde ifade ediyor;

İlk nefesimizi aldığımız andan son nefesimizi verdiğimiz ana kadar olan sürece ömür diyoruz ve doğar doğmaz zamanın kanatları üzerinde gidiyoruz gündüz gece. Yani zaman akıp gidiyor. Ancak zaman göreceli bir kavram; insanların yaşadıkları veya karşılaştıkları olaylar  zaman algısını hızlandırıyor veya yavaşlatıyor. 21. yüzyılın ilk çeyreğinde ortaya çıkan salgın da zamanın hızı ile ilgili algımızı değiştirdi. Kimisi için zaman durdu; hiç farkına varamadılar, kimisi için çok yavaşladı sıkıldılar. Biz sanatçılar ise sanatın iyileştirici gücüne sığınarak üretmeye çalıştık. İşte bu “Enstalasyon & Resim” sergisi de zamanı önceleyen bir anlayışla “Zamanın Kanatlarında” teması ile izleyicilerle buluştu.

Sanatçı Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremle ilgili olarak serginin galeri gelirlerini depremzedelere bağışlayacak.

Özler, “yaşanan bu zor süreç nedeni ile herkes gibi ben de derin bir üzüntü içerisindeyim. Bu üzüntülerin sanat ve bilimle aşılabileceğini inanıyorum. Her sanatçının maddi veya manevi anlamda bölgedeki dostlarımızın yanında olmak için çaba gösteriyor. Bu bağlamda, sergide satışa sunulan eserlerden elde edilen galeri payı afet bölgesinde kullanılmak üzere Ahbap Derneği’ne yönlendiriliyor.”

Editör: Feridun Özbek