Şiirlerinin geniş bir kitle tarafından takdir gördüğü şair ve yazar Nurullah Genç'in kendi şiirlerinden esinlenerek çektiği fotoğrafların yer aldığı "Nurullah Genç Görünenin Şiiri" sergisi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Çekilen fotoğrafların ünlü şairin şiirlerinin adeta görsel bir yansıması olduğu serginin açılışına çok sayıda sanatsever katılım sağladı.

İlk kez Üsküdar'da fotoğrafla ilgili bir etkinlikte katılımcılarla buluştuğunu ifade eden şair ve yazar Nurullah Genç, "Fotoğrafın benim hayatımda çok derin izleri oldu. Fotoğraf hem edebiyat hem de musiki ile görsel sanatların tamamıyla çok yakın ilişkisi olan bir sanat dalı. Bugün yeryüzündeki pagan kültürünün, mitolojik kültürün tanrı komedyasının ve şu an dahi Filistin'de canımızı acıtan, 60 bin ton bombanın düştüğü toprakların acısı ateş medeniyetinden insanlığa sunulan elim bir durumun fotoğrafıdır. İşte o yüzden sanat anlayışına da yansıyan o hali bilmemiz gerekiyor. Bizim sanat anlayışımızla, toprak medeniyetinin sanat anlayışıyla, ateş medeniyetinin sanat anlayışı birbirinden farklıdır. Ancak ne acıdır ki son 100-150 yıldır ateş medeniyetinin dünyayı saran hakimiyeti sanat anlayışını bütün dünyaya hakim hale getirmiştir" dedi.

Katılımcılar fotoğraf sergisini Nurullah Genç'in rehberliğinde gezdiler, fotoğrafları hakkında bilgi aldılar. Sergiyi ziyaret eden vatandaşlar, diledikleri eserleri satın alabilecek. Eserlere ödenen ücret ise Gazze'ye yardım olarak gönderilecek.

Sergi 28 Ocak tarihine kadar Nevmekân Bağlarbaşı’nda ziyaret edilebilecektir.

Kaynak: WOLA