Alanında uzman 11 isim ile yapılan söyleşilerden bölümlerin yer aldığı Orhan Karaağaç’ın “İnsanca Yaşamak” kitabı Mecra Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Prof. Dr. Ahmet Akın, Bahadır Yenişehirlioğlu, Dursun Ali Erzincanlı, Halil Konakcı, Mehmet Salim Öztoksoy, Prof. Dr. Mim Kemal Öke, Muhammed Emin Yıldırım, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Nurullah Genç, Saliha Erdim, Uğur Aslan’ın söyleşilerinin yer aldığı kitapta tecrübeler ışığında tavsiye ve görüşleri bulacaksınız.

Sosyal medya hesabı üzerinden kitabının eline ulaşması ve ilk imzasını atmasının ardından paylaşım yapan Orhan Karaağaç duygularını şöyle dizelere döktü. “Kitabımızın ilk imzası… Bu duyguyu da tattıran Rabbime sonsuz hamd… Tarifsiz duygular, tarifsiz heyecanlar. Allah çok büyük, yeter ki karınca karıncalığını bilsin. Bizimki yine bildiğimizden değil, gördüğümüzdendir. İnsanca Yaşamak artık size emanet. Ben aradan çekiliyorum.”

Kitabın tanıtım bülteninde bir kesit…

İnsani bir zaafımız var, kendi iç dünyamızda olan bitenleri, bunların sebeplerini ve sonuçlarını ne yazık ki dış dünyamız kadar merak etmiyoruz. Fakat hem iç barışımızı inşa edebilmek hem de hayatta yerimizi bulabilmek için kendimizi tanımamız lazım.

Goethe “İnsan kendini yalnızca insanda tanır.” demiş. Şu hâlde başka insanların anlatımlarına kulak verir, onların kişisel yolculuklarına tanıklık edersek kendimizi tanıma yolunda önemli bir adım atmış oluruz.

Elinizdeki kitapta her biri farklı alanda uzmanlaşmış on bir isimle yapılmış söyleşiler yer alıyor. Orhan Karaağaç soruyor, onlar da şimdi bulundukları noktaya gelene dek edindikleri tecrübeler ışığında tavsiye ve görüşlerini açık yüreklilikle anlatıyorlar.

Muhtemelen aşina olduğunuz bu isimlerin düşünce dünyasında yol alırken hangi yolun nereye çıktığına dair bir fikir edineceksiniz.

Editör: Feridun Özbek