Araştırmacı yazar ve bilişimci diğer adıyla Dijital Baba Orhan Toker’in rehber niteliğindeki “Dijital Dünyada Anne-Baba Olmak Çocuklarımızı Korumak Ellerimizde” kitabı, Vadi Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Kitabın tanıtım bülteninde bir kesit…

Böylesi bir dünyada anne-baba olmak hem kafa karıştırıcı hem de çok zorlayıcı bir durum. Bir tarafta çağın gereklilikleri sonucunda hayatımızda büyük bir yer teşkil eden uçsuz bucaksız dijital bir dünya, diğer tarafta ise bu dünyanın yanlış kullanımı ve kimi zaman da ihmallerimiz sonucunda dehlizlerde kaybolan çocuklarımız ve bu iki durum arasında ne yapacağını bilemeyen çaresiz anne-babalar…

Elinizde tuttuğunuz bu kitap, işte tam da ikisi arasında nasıl bir denge sağlanması gerektiği üzerinde duruyor. Dijital Dünyada Anne-Baba Olmak, böylesi bir dünyaya gözlerini açan çocuklarımızın, bu dünyada nasıl sağlıklı bireyler olabileceklerine dair bilgiler verirken; bu muhteşem yolculukta onlara rehberlik eden anne-babaların da yerinde ve yeterince verdikleri ilgi ve sevgi karşılığında kat edecekleri yolda güvenilir bir yol arkadaşı.

Unutmayalım; “Dünyada hiçbir şey çocuklardan daha değerli değildir!”

Editör: Feridun Özbek