Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Özdemir Asaf, 100. doğum yıldönümüne özel Pasaj Müzik etiketli tribute albümle anılıyor.

Birçok farklı müzisyenin yorumuyla yeniden hayat bulacak Pasaj Müzik etiketli albüm, TNK’den “Yoz Şarkı” ile açılışı yapıyor.

TNK’nin “Özdemir Asaf 100 Yaşında” albümü için bestelediği “Yoz Şarkı”, Asaf’ın “Yoz Şarkılar Önerisi” ve “Çarşı” şiirlerinden derlendi.

Şiirlerin ayrı ayrı orijinalde taşıdıkları anlamlarından farklı olarak TNK’nin bu 2 şiiri buluşturduğu noktada, sorgulamayla geçen zamanı; kişisel takıntılar ve vazgeçilemeyen alışkanlıklar yüzünden yaşadığımız kayıpları sorguluyoruz. Şarkının özünde derin bir düşünce ve duygu evreni oluşturmayı başaran TNK’nin, daha önceki şarkılarından farklı olarak “Yoz Şarkı”da sound’u biraz daha indie rock ve dream pop tarzlarına yakın bir tınıyla öne çıkardığını görüyoruz. Şarkının duygusal derinliği ve atmosferini vurgulamaya yardımcı olan bestesi Caner Karamukluoğlu’na, düzenlemesi ise Caner’le beraber Umut Er’e ait.

"Özdemir Asaf 100 Yaşında" albümünün ilk şarkısı olma özelliğini taşıyan “Yoz Şarkı”, dinleyicilere hem Asaf'ın şiirsel mirasını hem de müziğin gücünü bir araya getiren unutulmaz bir deneyim sunuyor.

Caner Karamukluoğlu’nun bestesini yaptığı Özdemir Asaf’ın “Yoz Şarkılar Önerisi” ve “Çarşı” şiirlerinden derlenen “Yoz Şarkı” tüm dijital platformlardan dinlenebilecek.

TNK - YOZ ŞARKI – ŞARKI SÖZLERİ

Ölçü mü, tartı mı?

Önü mü, ardı mı?

Eksi mi, artı mı?

Gördünüz, tartıyorum

Kurusunu, yaşını

Sonunu ve başını

Gözünü ve kaşını

Ayırdım, tartıyorum

Bir şarkıydı, öylesine yazıldı

Bir anlamdı, öylesine bozuldu

Neler çizildi, neler yazıldı…

Olmadı, olmadı…

“Flüt ve Piyano” resitali Düzce’de “Flüt ve Piyano” resitali Düzce’de

Bir oyuncak terazide

Usta ünlü bir terzide

Kınamadan sizi de

Düşündüm, tartıyorum

Kaynak: WOLA