Pelin Batu ve Cihan Yurdaün zaman, inanç, yalnızlık temaları üzerine ele aldığı yeni şiirleri yapay zeka kullanılarak temadan etkilenen resimlerle oluşturuldu.

Yılanlı Bahçe” İnkılâp Kitabevi imzasıyla raflardaki yerini aldı.

Ünlü tarihçi, oyuncu ve şair Pelin Batu, kavramlar arasındaki anlam arayışını dile getirdiği kitabı “Yılanlı Bahçe”yi, değerli Cihan Yurdaün ile birlikte edebiyatseverlerle buluşturdu. İki isim yakaladıkları ahenkle felsefenin yanında okuyucuya estetik bir bakış açısı da sunuyor.

Pelin Batu, “Dün çok sevgili sınıf arkadaşım Cihan Yurdaün ile yeni kitabımız “Yılanlı Bahçe” yi taze taze aldık. Ne büyük mutluluk insanın yakın arkadaşıyla güzel bir şey üretmesi! Rafael de kutlamalara katıldı, bugün kitabınızın doğum günü mü dedi mumu üfledi!”

Cihan Yurdaün, kitapla ilgili olarak “"Yılanlı Bahçe" belirli tema ve anahtar kelimeler üzerine iki farklı stil ve bakış açısıyla yazılmış şiirlerden oluşur.  Kitaptaki ikili şiirlerin hepsi için yapay zeka kullanılarak şiirlerin temalarından etkilenen resimler de oluşturulmuştur.” dedi.

Yılanlı Bahçe; zihninizi açacak, duygularınıza dokunacak ve hayal gücünüzü zirveye taşıyacak!

Pelin Batu ve Cihan Yurdaün’ün kaleme aldığı Yılanlı Bahçe, hayranlık uyandıran üslubu ile sonsuz ufuklara kapı aralıyor. Her bir kavram üzerine yazılmış ikişer şiirden oluşan kitapta toplam 60 şiir yer alıyor.

Hiçlik sarmalının içindeki anlam arayışını yoğun bir şekilde yansıtan dizeler, Batu ve Yurdaün’ün yorumuyla okurları zamanda bir yolculuğa çıkarıyor.

Yılanlı Bahçe ile okur; sayfalar arasında kaybolacak, dizeler arasında varoluş sancılarıyla yoğrulacak, zaman zaman hüzünlenecek ve son sayfaya geldiğinde felsefi bir derinlikle karşılaşacak.

Kitabın tanıtım bülteninde bir kesit…

Bilmem, bilemem hayatın

sade tuzu, ekmeğini

ama gördüm

ne kahramanların kahramanlığı

ne de kralların krallığını.

Hiçbirinin hükmü yok

huzurumda.

Taşlayacaksanız taşlayın beni

köpüğün çiçek verdiği fısıltı

ölümsüz yılanlarımın şarkısıdır

bulut ve pas arasında

P.

Sırtlarından

çakıllar çekilir de

okyanus gelirmişcesine

taşlaştır

iki depremlik canı kalsın

tecavüz edilenin cezalandığı

çivileri çıkan memleketinde

ciğerin kızıl yansın

yılan elmayı yaran

düğün gününde

Editör: Feridun Özbek