Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu ve Kütahya Belediyesi’nin organize ettiği Rahvan At Yarışları, Kütahya Belediyesi Atlı Spor Tesisleri’nde gerçekleşti.

Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu’nun organizasyonuyla Baş, Başaltı, Büyük Orta, Küçük Orta, Dörtlü Tay, Üçlü Tay, İkili Tay, İthal A, İthal B ve Deste kategorilerinde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Kütahya, kültür ve sanatın başkentlerinden birisi. Bunu hoşumuza gitsin diye söylemiyoruz. Birleşmiş Milletler Eğitim, Kültür ve Bilim organizasyonu olan UNESCO, Kütahya ilini zanaat ve halk sanatları alanında Türkiye’nin ilk yaratıcı şehri ilan etti. Kültürel etkinliklerde, sporda, sanatta Kütahya gerçekten dünya markası.

Biz de bu alanı daha da iyi hale getirmeyi düşünüyoruz. Burası bize Milli Emlak Müdürlüğü’nden tahsis edilmişti. İnşallah çok yakın bir zamanda belediyemizin mülkü haline getireceğiz. Tahsis olduğu için fazla yatırım yapamıyoruz, bir de başka amaçlar için kullanamıyoruz. Takas usulüyle bu mülkün tamamını belediyemizin mülkü haline getirdikten sonra inşallah bundan sonraki yarışlarda burayı daha farklı göreceksiniz.” ifadelerini kullandı.

Editör: Feridun Özbek