Ödüllü yazar ve yönetmen Robert Rugan, sevilen Looney Tunes karakterini içeren yeni bir canlı aksiyon ve animasyon hibrit filmi yazmak üzere Warner Bros. tarafından işe alındığını açıkladı.

Proje, stüdyo tarafından resmi olarak duyurulmadı, bu nedenle herhangi bir olay örgüsü detayı veya oyuncu kadrosu hakkında henüz bir bilgi yok. Rugan haberi kendi web sitesinde duyurdu ancak kısa süre sonra sildi.

İlk çıkışını 1938 yılında yapan Bugs Bunny, o günden bu yana sayısız TV ve sinema projesinde yer alarak en çok tanınan çizgi film karakterlerinden biri haline geldi. 1996'da "Space Jam" ile izleyici karşısına çıktığında gişede büyük başarıya ulaştı ancak ardından gelen Brendan Fraser'lı "Looney Tunes: Back in Action" ve yakın tarihli "Space Jam: a New Legacy" aynı başarıyı sürdüremedi.

BeyazPerde’de yer alan habere göre geçtiğimiz yıl, Fransa'da düzenlenen Annecy Uluslararası Animasyon Film Festivali'nde HBO Max'te yayınlanacak "Bye Bye Bunny" adında bir müzikal filmin tanıtımı yapılmıştı. Ancak o zamandan bugüne Warner Bros. ve Discovery birleşmesinin ardından, pek çok değişiklik yaşandı, HBO Max'in birçok projesi iptal edildi ve sonunda platform da Discovery+ ile birleşerek "max" adını aldı. Robert Rugan'ın çalışmaya başladığı proje, daha önce duyurulan "Bye Bye Bunny" projesi mi yok sa yeni bir film mi henüz bilinmiyor.

Editör: Feridun Özbek