Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı “Nesilden nesile en büyük armağan” sloganıyla ata tohumu üretimi ve paylaşımı çalışması başlattı. Proje kapsamında Anadolu’nun birçok ilinde ata tohumu üretim bahçeleri oluşturularak 40 milyon ata tohumu üretildi.

Geçtiğimiz yıl Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı bir milyon ata tohumunu vatandaşlara ücretsiz olarak ulaştırdı. Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı İstanbul ve Anadolu’nun birçok ilinde ata tohumu üretme merkezleri oluşturdu. Burada üretilen tohumlar “Türkiye ile Ata Tohumu Paylaşıyoruz” kampanyası ile vatandaşa ulaştırılacak.

“MİLLÎ TARIMI DESTEKLEYECEK VE TARIMDA DIŞA BAĞIMLILIĞI BİTİRECEĞİZ.”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı: “Dünyada ve ülkemizde son zamanlarda yaygın hâle gelen GDO’lu, hibrit veya tek tip tohumun mecbur kılınması birçok sağlık sorununa, gıdada bağımlılığa ve açlığa neden olmaktadır. Saadet Partisinin yer alacağı yönetim sisteminde dışa bağımlılığı sonlandıracağız. İthal tohum yerine kendi tohumlarımızı üretmeyi ve çoğaltmayı hedefliyoruz. Üreticilerimizi ve ülke tarımını çok uluslu ve küresel şirketlere bağımlı hâle getiren maksatlı kotaları kaldıracak, doğal kaynakların azaldığı dünyamızda gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için organik tarımı ve tohumların özgür dolaşımını destekleyeceğiz.”

TALEPLER WWW.ATATOHUMU.ORG ÜZERİNDEN ALINACAK

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tüm Türkiye’den gelen ata tohumu taleplerini www.atatohumu.org adresi üzerinde düzenlenen talep formu üzerinden gerçekleştirilecek. Talepte bulunan her vatandaşa tohum çeşitlerinden stok durumuna göre 8-10 çeşit gönderilecek.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, altılı masanın altıncı toplantısında liderlere ata tohumundan üretilen sebzelerden yemek ve bu sebzelerden oluşan bir sepet ikram etmişti.

Millet İttifakı’nın ortak politikalar mutabakat metninde “ata ve yerel tohumların korunması ve kullanılması” yönünde bir madde de yer aldı.

Editör: Feridun Özbek