Yeni Rakı, “14 Mayıs” seçimlerini ima ederek hazırladığı "O gün geldiğinde böyle kutlayacağız" sloganını kullandığı yeni reklam filmine Şahan Gökbakar tepki gösterdi.

Seçim sonrasına gönderme yapan firma reklamda "O gün geldiğinde böyle kutlayacağız, birbirimize sarılıp yeniden başlayacağız..." sloganını kullandı.

Reklam filminin sonunda da "100. yılda her sofrayı Cumhuriyet için kuracağız. Nice yüzyıllara" ifadeleri yer aldı.

Şahan Gökbakar, sosyal medya hesabından reklamı sert bir dille eleştirdi.

Gökbakar, "Yeni Rakı Global, yaptığınız reklam videosunu ayıpladım! Özellikle 29 Ekim gibi bu ulusun en önemli milli gününü, hem de 100. yılında, bu kadar ucuz bir algı oyununa kalkan etmenizi kabul edemiyorum. Yiyorsa bir tarafınız "Akp gittiği gün" diye yapaydınız kampanyanızı?! Yemedi mi?! Sonra da biz 29 Ekim kastettik ha. Özgür yasamayı rakı içmekle kodlamanız da rahatsız edici de hadi o reklam kısmı diyelim. Ama iş Cumhuriyet'e gelince, orada duracaksınız. Bütün reklamı "iktidarın gittiği gün" metaforu üzerine kurup, sonunda 29 Ekim deyince, işte orada çok ayıp ediyorsunuz...! 29 Ekim ve Cumhuriyet'in 100.yılı, sizin siyasi mesaj algılı rakı reklamınızın mezesi değildir." dedi.

Editör: Feridun Özbek