‘’Sanat için Ben de Varım’’ projesi kapsamında düzenlenen Edebiyat Eğitsel Atölyesinde Şair İsmail Kılıçarslan, özel gereksinimli bireylerle bir araya geldi.

Özel gereksinimli bireylerin hayata katılımı noktasında birçok projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, “Sanat için Ben de Varım’’ projesini başlattı.


“ŞİİR ŞAİRİN ÜRETTİĞİ YARA BANDIDIR”

Edebiyat Eğitsel Atölyesi kapsamda düzenlenen etkinlikte konuşan İsmail Kılıçarslan, edebiyatın insan için önemli olduğunu belirtti.

Kılıçarslan; “insan iki şey için yazıyor. Biri kendisi ile olan hesabını kapatmak istemesi. Yani insanın kendi ile olan hesabı kapanır mı? kapanmaz. Ertelenebilir ötelenebilir yok sayılabilir ama bu bitmez bana göre yazarlar kendileriyle dertlerini inkar etmeyen insanlardır. Gençliğimde bana şiir nedir diye sorduklarında şu cevabı verirdim. Şiir şairin bulmuş olduğu bir yara bandıdır. Şair önce kendisinde dener sonra başkalarına uzatır. Senin de benzer bir yaran varsa ben böyle bir çözüm buldum, sen de kendine çözüm bul. Hala aynı şeyi düşünüyorum” ifadesini kullandı. 

Kaynak: igf